Kış Garnili Kuzu Kol Tarifi

Çarşamba, 27 Mar 2013 yorum ekle yorumlara git
Sponsorlu Bağlantılar

Canım bu aralar çok ağır bir şekilde kuzu eti çekiyor. Oktay ustamızın kendi elleri ile hazırlamış olduğu Kış Garnili Kuzu Kol tarifi sizlerle.

Malzemeler

1 tane kemikli kuzu kol
3 tane ayva
500 gram soyulmuş bal kabağı
3-4 tane kırmızı soğan
1 kırmızı – 1 sarı dolmabiber
Tuz ve karabiber
6 yemek kaşığı zeytinyağı

Marinesi için:

2 yemek kaşığı taneli hardal
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1-2 diş sarımsak
Tuz ve karabiber
Taze kekik

Kış Garnili Kuzu Kol Tarifi

İlk olarak marinesi için 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı hardalı, 1-2 diş ezilmiş sarımsağı, 5 dal taze kekik yapraklarını, tuz ve karabiberi güzelce karıştırın.

Kuzunun her tarafını bu karışım ile güzelce bulayın. Daha sonra ise yağlı olan kağıda güzelce sarın ve üstüne tekrar 2 kat sıkı şekilde folyo geçirin. 180 derecelik fırında en az 2 saat güzelce pişirin. Bu arada ayvaları soymadan, kırmızı biberi, sarı biberi ve kırmızı soğanı doğrayın. Balkabağını da eşit şekilde parçalara ayırın. Tüm sebzeleri 6 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber ile iyice harmanlayın.

Kuzu kol 2 saat süresince pişirdikten sonra üstünü açın. İçindeki suyu kaybetmeden, fırın kabının içerisine boşaltın. Sebzeleri etrafına serpiştirerek birlikte üstü açık şekilde yarım saat kadar fırında pişirin. Piştikten sonra 20 dk fırında kendi ısısında dinlendirip servis ediniz.

kuzu kolu pişirme

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Sponsorlu Bağlantılar